Dārgais jaunieti, ieklausies padomā!

Ja tev šķiet, ka alkohola lietošana ir pašsaprotama lieta un neatņemama izklaides pasākumu sastāvdaļa – aicinu tevi padomāt vēlreiz! Alkohols, pat nelielos daudzumos, var nodarīt nenovēršamu kaitējumu tavai veselībai un attīstībai.

Nekad nav par agru sākt lietot

Diemžēl mūsdienās arvien agrākā vecumā jaunieši sāk eksperimentēt ar alkoholu. Daži pat jau 12 gadu vecumā ir mēģinājuši alkoholiskos dzērienus. Rodas maldīgs priekšstats, ka agrīna alkohola lietošana padara jaunieti “pieaugušāku” un “stilīgāku”. Patiesībā tā ir bīstama pašiznīcināšanās.

Nopietnas sekas

veselībai Zinātniski ir pierādīts, ka pusaudža gados lietots alkohols rada daudz lielākus smadzeņu bojājumus nekā pieauguša cilvēka organismā. Rezultātā – mācīšanās grūtības, uzmanības deficīts, psihiskās veselības traucējumi un pat atkarības risks nākotnē. Alkohols negatīvi ietekmē arī augošā organisma hormonālo sistēmu un vielmaiņu.

Sliktas sekas uzvedībai

Atkarības speciālisti novērojuši likumsakarību – jo agrākā vecumā sākts lietot alkoholu, jo lielāka varbūtība, ka attīstīsies atkarība un būs problēmas ar likumu ievērošanu. Jaunieši alkohola reibumā daudz biežāk iesaistās kautiņos, izraisa satiksmes negadījumus un nodara citus likumpārkāpumus.

Risks nākotnei

Regulāra piedzeršanās pusaudža gados var krietni apdraudēt izredzes uz veiksmīgu pieaugušā dzīvi. Daudzi jaunieši zaudē motivāciju mācīties un attīstīt savu potenciālu. Rezultātā ciest spēju gūt labu izglītību un karjeru. Turklāt pastāv risks, ka alkohola atstātās sekas veselībā vēl ilgi sagādās problēmas.

Ko darīt?

Ja jūti spiedienu no vienaudžiem sākt lietot alkoholu ballītēs – nepakļaujies tam! Nav vērts upurēt savu veselību un nākotni īslaicīga prieka dēļ. Atceries – alkohols jauniešiem ir absolūti nepieņemams! Izvēlies veselīgu un aktīvu dzīvesveidu bez apreibinošām vielām. Piever prātu mācībām un savu talantu attīstīšanai. Ticu, ka spēsi pieņemt pareizo lēmumu!

Novēlu tev būt gudram, apdomīgam un neatkarīgi domājošam jaunietim. Lai tavā dzīvē nekad nav vietas alkoholam un citām intelektu un veselību graujošām vielām!